Forhandlere

Her er vores forhandlerliste

Forhandler Adresse Telefon E-mail Hjemmeside
NiceTapet Dueoddevej 10 7400 Herning   www.nicetapet.dk
MalerMaling Dueoddevej 10 7400 Herning   www.maler-maling.dk
Tapetreolen Postboks 30 4600 Køge   www.tapet-reolen.dk
Tapeteksperten.dk Jørn Andersen & Sønner ApS 7442 Engesvang kontor@malerfirmaet-ja.dk www.tapeteksperten.dk
efarvehandel.dk Knudlundvej 5, Knudlund 8270 Højbjerg salg@efarvehandel.dk www.efarvehandel.dk
Farvebuen Ringsted Møllegade 2 4100 Ringsted info@farvebuen.dk www.tapetogkunst.dk
Maling.dk Vesterbrogade Vesterbrogade 47 1620 København V vesterbro@maling.dk  
3-Bjørne IS Enghave Plads 12 1670 København V vn@3-bjorne.dk  
Maling.dk Frederiksberg Godthåbsvej 62 A 2000 Frederiksberg frb@maling.dk  
Sadolin Farveland Godthåbsvej Godthåbsvej 66 2000 Frederiksberg godthaabsvej@sadolinfarveland.dk  
Dyrup Nrd. Frihavn Ndr. Frihavnsgade  31   2100 København Ø    
Nordsjö Ide & Design, Adorn Farvehandel Livjægergade 24 2100 København Ø mariarolle@mail.dk  
Maling.dk Nørrebro Nørrebrogade 18 A 2200 København N kbhn@farve-forum.dk  
Maling.dk Islands Brygge Isafjordsgade 3 2300 København S bryggen@maling.dk  
Sadolin Farveland Amager Amagerbrogade 190,  2300 København S amager@sadolinfarveland.dk  
Amager Farve & Tapet Amagerbrogade 139 2300 København S   amagerfarveogtapet@mail.dk  
Maling.dk Kbh SV Mozartsvej 29 2450 København SV kbhsv@maling.dk  
Dyrup Valby Afd. 1 Valby Tingsted 1 2500 Valby valby@dyrupkbh.dk  
Mal & Spar Afd. 2 Valby Langgade 68 A 2500 Valby valby@dyrupkbh.dk  
Sadolin Farveland  Glostrup Hovedvejen 65 2600 Glostrup glostrup@sadolinfarveland.dk  
Flügger Farver Albertslund Roholmsvej 8 2620 Albertslund albertslund@fluggerfarver.dk  
Flügger Farver Tåstrup Taastrup Hovedgade 94 2630 Taastrup thojacob@yahoo.dk  
Malerfa. LP ApS Tåstrup Taastrup Hovedgade 55 2630 Taastrup info@malerfirmaet-lp.dk  
Dyrup Brøndby Strand Brøndby Strand Centrum 34 2660 Brøndby Strand dyrupfarvecenter@outlook.dk  
Husum Farvehandel Frederikssundsvej 330 2700 Brønshøj husumfarvehandel@tdcadsl.dk  
Brønshøj Farvehandel Frederikssundsvej 299 2700 Brønshøj    
Dyrup Herlev Afd. 8 Herlev Hovedgade 115   2730 Herlev valby@dyrupkbh.dk  
Dyrup Lyngby Afd. 9 Jernbane Pladsen 27-29 2800 Kongens Lyngby valby@dyrupkbh.dk  
Maling.dk Hørsholm Usserød Kongevej 49 2970 Hørsholm 2970@maling.dk  
Hørsholm Farvecenter ApS Kongevejs-Centret 10 2970 Hørsholm post@hoersholmfarvecenter.dk  
Flügger Farver Helsingør Gefionsvej 4 C   3000 Helsingør helsingoer@fluggerfarver.dk  
Nørregaards Farvehandel Nørregade 3 3300 Frederiksværk 3300@butik-noerregaard.dk  
Vinderød Farvehandel Helsingevej 30 3300 Frederiksværk vinderodfarvehandel@gmail.com  
Birkerød Farve og Tapet Hovedgaden 15-17 3460 Birkerød amagerfarveogtapet@mail.dk  
Maler S Lager Ølstykke Valdemarsvej 5 3650 Ølstykke fax@kolorit.dk  
Aakirkeby Farvehandel Jernbanegade 18 3720 Aakirkeby aakirkebyfarveoghelse@gmail.com  
Farvehuset Helligkorsvej 11 4000 Roskilde farvehuset@mail.dk  
Beckers Farvecenter Roskilde Ringstedgade 21 4000 Roskilde beckers.roskilde@mail.dk  
Farvebuen Ringsted Møllegade 2 4100 Ringsted info@farvebuen.dk  
Maler-Hytten Klempegårdsvej 69 4140  Borup kontor@malerhytten.dk  
Flügger Farver Borup Bækgårdsvej 71 4140 Borup borup@fluggerfarver.dk  
Fjenneslev Farvehandel Havebo 5   4173 Fjenneslev fjfarvehandel@firma.tele.dk  
Grønvold & Schou Trælast Sorøvej 13 4200 Slagelse    
Flügger Farver Korsør Møllevangen 30   4220 Korsør korsor@fluggerfarver.dk  
Flügger Farver Skælskør Pistolstræde 11   4230 Skælskør skaelskoer@fluggerfarver.dk  
Flügger Farver Høng Hovedgaden 42   4270 Høng hoeng@fluggerfarver.dk  
Holbæk Farvehandel L.C Worsøesvej 2,  4300 Holbæk holbaek@sadolinfarveland.dk  
XL Meredin Tømmerhandel Bredgade 48 4400 Kalundborg    
Jørn’s farvehandel Vig Hovedgade 8 4560 Vig farvehandelivig@mail.dk  
1 Verden  Gl. Lyngvej 23 B   4600 Køge info@koege-farvehandel.dk  
Hovedgadens Farver Hovedgaden 10 4622 Havdrup havdrupboligservice@mail.dk  
Flügger Farver Faxe Rønnedevej 6 A 4640 Faxe eis@mail.dk  
Malerm. Pia Lundvall Hansen Solvangsvej 2 4681 Herfølge pialundvall@gmail.com  
Haslev Farve og Gulv Grønlandsgade 16 4690 Haslev info@haslevfarveoggulv.dk  
Din Farvehandler Sct. Jørgens Park 84 4700 Næstved dinfarvehandler@pc.dk  
Farvemessen Grossist Center Erantisvej 41   4700 Næstved farvemessen@mail.dk  
Maler S Lager Næstved Gammel Holstedvej 5 A 4700 Næstved gitte@aagaard-hansen.dk  
Colourplus  Næstved Mega Center, Vestergårdsvej 10 4700 Næstved    
Malerens Lagersalg ApS Ny Esbjergvej 4 4720 Præstø mlspraestoe@mail.dk  
Colourplus, Vordingborg Algade 79   4760 Vordingborg    
Flügger Farver Stege Kostervej 2A, Lendemarke 4780 Stege stege@fluggerfarver.dk  
Møns Tømmerhandel A/S Støvvasen 2 4780 Stege admin.moen@pwwulff.dk  
Colourplus Nykøbing F Skovalléen 8   4800 Nykøbing F    
Malermester Kim Thorbjørn Nørregade 30 4800 Nykøbing F kimthorbjorn@yahoo.dk  
Colourplus Nakskov Højevej 30-32 4900 Nakskov    
Flügger Farver  Østergade 48 4930 Maribo maribo@fluggerfarver.dk  
Dyrup Odense Afd. 7 Overgade 13   5000 Odense C    
Malerbutikken Thinesen Odense Ravnholtvænge 1 5230 Odense M odense@malermester.dk  
Farve X-perten Bellinge Brogårdsvej 4, Bellinge 5250 Odense SV bellinge@farvexperten.dk  
Flügger Farver Enebærvej Enebærvej 1 5260 Odense S bjorn1957@gmail.com  
Peters Farver Bogensevej 64, Næsby 5270 Odense N peters.farver@mail.dk  
Flügger Farver  Grønlandsgade 13   5300 Kerteminde louise@aarslevmaler.dk  
Nordfyns Farvecenter ApS Sjællandsvej 4 5400  Bogense heidi@nordfynsfarvecenter.dk  
Sadolin Farveland Otterup Søndergade 11 5450 Otterup otterup@sadolinfarveland.dk  
Flügger Farver Middelfart  Østergade 23   5500 Middelfart ostergade@fluggerfarver.dk  
Faaborg Farvehandel Odensevej 95 5600 Faaborg faaborg-farvehandel@mail.dk  
Flügger Farver Assens Østergade 89 5610 Assens assens@fluggerfarver.dk  
Flügger Farver Glamsbjerg Søndergade 9  5620 Glamsbjerg glamsbjerg@fluggerfarver.dk  
Jakobsen Farver Algade 2 5683 Haarby jens@jakobsensfarver.dk  
Colorama Svendborg  Klosterplads 4   5700 Svendborg peter@coloramasvendborg.dk  
Dyrup Svendborg Afd. 5 Møllergade 70 5700 Svendborg valby@dyrupkbh.dk  
Krøytzer’s Farvehandel Lystbådevej 2   5800 Nyborg    
STARK RUDKØBING Bellevue 5 B 5900 Rudkøbing    
BN Farver Kolding Mosevej 5 6000 Kolding    
Flügger Farver Christiansfeld Kongensgade 85E 6070 Christiansfeld elin@kp-elbaek.dk  
Davidsen Haderslev Bygnafvej 8 6100 Haderslev    
Boligmontering Syd Haderslev Storegade 33 6100 Haderslev botex-haderslev@hotmail.com  
Farver & Gardiner Madevej 19 st. 6200 Aabenraa info@farveroggardiner.dk  
PN Farver Stucks Allé 4 6270 Tønder pn.farver@gmail.com  
HC Jacobsen ApS, Sønderborg Jernbanegade 8 6400 Sønderborg karenogrene@mail.dk  
Malermester Jørgen Petersen   Stakkelhøj   Mellemvej 10 6430 Nordborg jp@stakkelhoj.dk  
Jans Malerservice Hjortespringvej 17 6430 Nordborg ras@bbsyd.dk  
Sadolin Jensen Farver Toftlund Vestergade 19 6520 Toftlund toftlund@sadolinfarveland.dk  
Sommerlund Tapet & Farve Præstevænget 46 6600 Vejen fluggervejen@mail.dk  
Rødding Farvehandel Sønder Allé 5 6630 Rødding mhp@teliamail.dk  
Sadolin Farveland Esbjerg N Gl. Vardevej 237 6715 Esbjerg N farvelandesbjerg@nid.dk  
Paletten Nisumsgade 6 6780 Skærbæk lis.joensson@bbsyd.dk  
Sadolin Farveland Varde Borgpladsen, Roustvej 87 6800 Varde varde@sadolinfarveland.dk  
Deres Maler ApS Storegade 26 C 6800 Varde fluggervarde@stofanet.dk  
Flügger Farver Skjern Østergade 4 6900 Skjern skjern@fluggerfarver.dk  
Sadolin Farveland Fredericia Vejlevej 50  7000 Fredericia fredericia@sadolinfarveland.dk  
Flügger Farver Fredericia Norgesgade 14 7000 Fredericia norgesgade@fluggerfarver.dk  
Sadolin Farveland Vejle A/S  Foldegade 27 B 7100 Vejle vejle@sadolinfarveland.dk  
Ide Farver ApS Grindsted Nørregade 7 7200 Grindsted grindsted@idefarver.dk  
MALERBIKSEN I/S Syrenvej 37 7400 Herning jydsk.malerservice@gmail.com  
Flügger Farver Struer Bredgade Centret, Bredgade 67 7600 Struer mail@peterflugger.dk  
Flügger Farver Lemvig Engen 6 7620 Lemvig mail@peterflugger.dk  
Flügger Farver Durup Hedegårdvej 1, Tøndering 7870 Roslev durup@fluggerfarver.dk  
Flügger Farver Nykøbing M Vestergade 10 7900 Nykøbing M nykobingm@fluggerfarver.dk  
Flügger Farver Ny Munkegade Ny Munkegade 5 st.   8000 Aarhus C nymunkegade@fluggerfarver.dk  
Tidens Farver, Trøjborg Tordenskjoldsgade 72 8200 Aarhus N trojborg@tidensfarver.dk  
Sadolin Farveland Trøjborg  Tordenskjoldsgade 37 8200 Aarhus N aarhusn@sadolinfarveland.dk  
Tidens Farver Århus V Møllevangs Allé 151 B 8210 Århus V af@tidensfarver.dk  
Flügger Farver Århus V Frydenlund Alle 5 8210 Århus V frydenlund@fluggerfarver.dk  
Sadolin Farveland Hasle Viborgvej 142, Hasle,  8210 Århus V hasle@sadolinfarveland.dk  
Colorama Århus Bazar Vest M1, Edwin Rahrs Vej 32 8220 Brabrand kaisfarver@hotmail.com  
Farver i City Vest City Vest, Gudrunsvej 7   8220 Brabrand farvericityvesthenry@mail.dk  
Tidens Farver Risskov Tranekærparken 5 8240 Risskov vejlby@tidensfarver.dk  
Flügger Farver Viby J Skanderborgvej 160 8260 Viby J vibyj@fluggerfarver.dk  
Tranebjerg Farvehandel Samsø Sygehusvej 8, Tranebjerg 8305 Samsø ems231157@mail.dk  
Hadsten Farvehandel ApS Nørregade 5 8370 Hadsten farve@mail.tele.dk  
Tipsmark ApS Malerfirma Bredstrupvej 13 8500 Grenaa lene@malertipsmark.dk  
Sadolin Farveland Lystrup Lystrupvej 238 8520 Lystrup lystrup@sadolinfarveland.dk  
MidtdjursMaleren H.C. Andersensvej 2 8560 Kolind nc@midtdjursmaleren.dk  
Nordsjö Ide & Design Horsens Ove Jensens Allé 14-16 8700 Horsens horsens@sadolinfarveland.dk  
Malergrossisten Horsens Spedalsø 70 8700 Horsens    
Minet Hedensted Østerbrogade 3a 8722 Hedensted minet.hedensted@gmail.com  
R2 Farver Bjerringbro Storegade 4 8850  Bjerringbro    
Plus Malergrossiten Mariagervej 113 8920  Randers NV    
Flügger Farver Randers Mariagervej 57 8920 Randers NV mariagervej@fluggerfarver.dk  
Randers Farvecenter Messingvej 20 C 8940  Randers SV   www.tapet-farve.dk
Farvebøtten Sæby Sophus Falcks Vej 1 E 9300 Sæby mail@eaogs.dk  
Erik Andersen & Søn Nørregade 3-5 9330 Dronninglund mail@eaogs.dk  
Hobro Farve & Gulvcenter Smedevej 2 9500 Hobro hobrofak@farveoggulvcenter.dk  
Sadolin Farveland Aars Himmerlandsgade 88 9600 Aars aars@sadolinfarveland.dk  
Colorama Farsø Søndergade 8 9640 Farsø kj@gulveoggardiner.dk  
Sadolin-Boligtex Brønderslev Algade 47 9700 Brønderslev broenderslev@nordsjoidedesign.dk  
Farvecenter Nord A/S Frederikshavnsvej 92 9800 Hjørring    
Sadolin-Boligtex Hjørring Frederikshavnsvej 37,  9800 Hjørring hjoerring2@nordsjoidedesign.dk  
Malerbutikken ApS Hirtshals P. Rimmensgade 7 B 9850 Hirtshals jensmaler@gmail.com  
Sindal Farver Vestergade 11 9870 Sindal tommy@hoejdata.dk  www.sindalfarver.dk
Farveviften Maigårdsvej 2 A 9900 Frederikshavn dyrup.frederikshavn@ppg.com  www.farveviften.dk
Nordsjö Idé & Design Suderbovej 2 9900 Frederikshavn frederikshavn@nordsjoidedesign.dk  

 

Kontakt os for mere information

Kontakt os

Send os en email, så vender vi tilbage til dig så hurtigt som muligt.